لب‌ویترینی و یا شلف‌تاکر

سایز لب‌ویترینی: انتخاب از سایزهای موجود 30، 40، 50، 60 و یا قابل سفارش در سایز دلخواه

رنگ لب‌ویترینی: در رنگ‌بندی متنوع

متریال: پلکسی، کاغذی، ام‌دی‌اف

 شلف تاکر چیست؟ 

شلف تاکر ها علامت های کوچکی هستند که به لبه قفسه های خرده فروشی متصل میشوند. این محصولات تا به امروز عموما به عنوان نوار های داده شناخته شده اند در حالی که انواع دیگری از آنها نیز موجود است. شلف تاکر ها راهی موثر در ارتباط با مشتریانی هستند که در حال قدم زدن در بین قفسه های یک فروشگاه هستند.

با وجود قفسه هایی پر از اجناس مختلف, برای مشتریان سخت است که بدانند توجه خود را به کدام سمت بسپارند. با وجود رنگ هایی پر زرق و برق و بازاری رقابتی بین برند های مختلف، برای مشتریان خرید کردن سخت است. پس چگونه میتوان مشتریان را راهنمایی کرد؟ بهترین راه برای انجام این امر استفاده درست از شلف تاکر هاست که با استفاده از آنها می توان به تبلیغ یک سری محصولات پرداخت. علاوه بر این امر می توان اطلاعات کافی از محصولات را در اختیار مشتریان قرار داد تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

به طور کلی حضور شلف تاکر ها در فروشگاه ها راهی برای افزایش فروش, ایجاد راحتی برای مشتریان, کمک به تامین کنندگان اجناس, و در نهایت راهی کم هزینه برای داشتن تجارتی بهتر در یک فروشگاه است.

لب‌ویترینی یا شلف‌تاکر (Shelf talker) وسيله‌اى است كه از عرض طبقات براى اطلاع‌رسانى در قفسه‌هاى فروشگاهى استفاده مىكند. معمولا يا مقوايى است (كه تا خورده، نيمى از آن بر روى قفسه و زير محصول قرار مىگيرد و نيم ديگر بر روى پيشانى طبقه يا قفسه قرارمىگيرد) و يا نوارى است كه به بدنه‌ى قفسه مىچسبد.

لب‌ویترینی نوعی از تبلیغات در نقطه فروش محسوب می‌شود.

منظور از تبلیغات در نقطه خرید و فروش چیست؟

به طور کلی POSM شامل دو بخش کلی نقطه فروش (Point of Sale) به‌اختصار PoS و نقطه خرید (Point of Purchase) به‌اختصار PoP می شود .PoS  به تمام تمهیدات تبلیغاتی گفته می‌شود که در نقطه فروش مانند صندوق فروشگاه یا نزدیک آن دیده می‌شود. در مقابل PoP مفهوم وسیع‌تری دارد و به‌صورت کلی به تمام تمهیدات تبلیغاتی در کل فروشگاه تا نقطه فروش گفته می‌شود و همه این موارد در غالب کمپین های BTL قرار می گیرند .براساس نتایج تحقیقات، 66 درصد همه تصمیم‏ها برای خرید زمانی گرفته می‌شود که افراد در داخل فروشگاه‏ها هستند. اهمیت این موضوع برند ها را بر آن داشته که در چند سال گذشته از رسانه‌های مختلفی در داخل فروشگاه‌ها استفاده کنند و تمهیداتی را در نقطه خرید یا فروش در نظر بگیرند. جالب است بدانید، کالاهایی که در کنار صندوق در فروشگاه‌ها قرار می‌گیرند چیزی بین ۱/۵ تا ۳ برابر فروش بیشتری نسبت به همان کالا در سایر قفسه‌های فروشگاه دارند. گفته می‌شود در فروشگاه‌های بزرگ و پرمشتری، گاهی اوقات کالاهای حاضر در کنار صندوق فروشگاه چیزی حدود ۶۴ بار سریع‌تر به‌فروش می‌رسند. دامنه تبلیغات در نقطه فروش بسیار گسترده شده است و حتی در مغازه‌های فروش ابزار و تجهیزات نیز شاهد روش‌هایی برای فروش کالا به مشتریان در کنار صندوق فروشگاه هستیم.